W dobie technologii komputerowych bardzo trudno odwrócić współczesnych dzieci

W dobie technologii komputerowych bardzo trudno odwrócić współczesnych dzieci od wszelkiego rodzaju gadżetów. Są gotowi poświęcić cały wolny czas na gry w telefonie lub tablecie. Chłopcy 5-6 lat rzadko biegają po podwórku, gonić piłkę lub budują domy w krzakach i na drzewach. Jak w takiej sytuacji wyrwać synów z wirtualnej rzeczywistości i dobrze się bawić?

Jeśli dziecko ma pisania centr. urucham. falami radiowymi, można zorganizować prawdziwe wyścigi. Do tego trzeba zbudować tor. W warunkach domowych granicami toru wyścigowego mogą być części projektu, ołówki, sznurówki od butów. Świetny ruch – używać przedmiotów wnętrz. Samochody mogą przejeżdżać między nogami stolec i stołów, obracać wokół doniczki z kwiatami i buty w korytarzu, przemieszczać się z jednego pomieszczenia do drugiego. Nie zapominajmy też o kibiców, na przykład: , miękkich zabawek, innych maszynach. Zwycięzca jest ustalany na podstawie najlepszego czasu przejazdu na trasie lub na podstawie największej liczby okrążeń przejechanych na uchylenie minuty. Jeśli w rodzinie nie ma zdalnie sterowanych modeli, to można je kupić w każdym sklepie. Ceny zaczynają się od 200-300 zł, w zależności od wielkości i charakterystyki wyścigowego bolidu.

Drugi sposób nie wymaga żadnych inwestycji. Wszystko, co musisz zrobić – zebrać nasiona jesion lub klon. Wiele nazywano ich w dzieciństwie helikopterów. Następnie uruchomić je ze swojego balkonu lub wysokiego miejsca. Latają nasiona pięknie, długo kręcąc, wznosząc się i opadając od podmuchów wiatru i pokonując duże odległości. Reszta zależy od wyobraźni kierowców. Można rzucać małe helikoptery na zasięg i dokładność. Ciekawe reprezentować, uruchamiając jednocześnie 5-6 nasion, że to jest cała eskadra, wiodąca walki powietrznej. Niektórzy fani takich gier robią samoloty z papieru i wyposażone są w nich nasiona klonu. Wtedy po uruchomieniu myśliwce w powietrzu z niego wyskakują zielone skoczków. Wygląda bardzo efektownie, zwłaszcza jeśli połączyć wyobraźnię.

Jak ciekawie spędzić czas z synem

Chłopcy lubią strzelać ze wszystkiego, co przychodzi im pod rękę i choć trochę przypomina pistolet lub karabin. Dla organizacji domowego tira potrzebne cel i broń. Cele mogą być dowolne zabawki, domino, szachy, kredki, małe pudełka zapałek, rękodzieła z gliny. Zorganizować je lepiej na różnej wysokości i odległości od uczestników. Jeśli dziecko nie ma ognia policjantów broni, do gry nadaje domowy proca, gumowe piłeczki lub obudowa klamki z pociskami z papierowych kulek. Wspólne strzelanie przyniesie wiele pozytywnych wrażeń. A prosty system naliczania punktów i wyłonienia zwycięzcy sprawi, że gra jeszcze bardziej interesujące.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie www.banaby.pl gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy