Taliansky bijec s ruskými koreňmi Ivan Zajcev sa predvedie v Zlíne

Pred 22 rokmi sa stretol na palubovke so slávnym nahrávačom sovietskej volejbalové reprezentácie Vjačeslavom Zajcevom, dnes sa stretne Roman Macek s jeho nemenej známym synom Ivanom.

“Teraz som ale v inej úlohe. On je svetový hráč a ja dôchodcov, “povedal s úsmevom tréner Zlína pred dnešným úvodným zápasom Pohára CEV s Dinamom Moskva.

Svoju úspešnú kariéru ovenčenú tituly zo všetkých veľkých reprezentačných bet365 akcií uzavrel Zajcev senior vo švajčiarskom Lugane a Macek ho so španielskou Soria vyradil v Pohári víťazov pohárov.To sa ešte sety hrali do 15 bodov a na straty.

“Bol to už štyridsiatnik, ale stále to vedel,” spomína Macek, ktorý mal rovnako ako Vjačeslav Zajcev v popise práce pripravovať útoky pre svojich spoluhráčov. “Bol to prvý prototyp fyzicky zdatného nahrávača nahrávajúceho vo výskoku a z veľkej výšky.” Silu paží zdedil po matke Zajcev junior volejbalový talent zdedil, potatil sa však len čiastočne. Začal síce ako nahrávač, lenže už dávno útoky nechystá, ale sám je ako diagonálny bet 365 hráč zakončuje.

“Vysoký, razantné hráč, na svojom poste jeden z najlepších na svete,” podotýka Macek.

< p> Parametre na univerzála má priamo učebnicové – 202 centimetrov pri 92 kilogramoch živej váhy.Impozantný sú aj ďalšie štatistické údaje: dosah pri smeč 355 cm, pri bloku 348 cm. Silu paží získal aj po matke, bývalej výbornej plavkyňu Irine Pozdňjakové, ktorá svojho času v 13 rokoch vytvorila svetový rekord na 200 metrov prsia.

“Vyrastať v športovej rodine bolo privilégium,” spomínal Zacjev v rozhovore pre server R .it na svoje detstvo, ktoré však nebolo pod dohľadom otca jednoduché. “Nikdy so mnou nebol spokojný, často mi vytýkal chyby.”

Teraz už ale môže byť Vjačeslav na svojho potomka pyšný.V minulej sezóne dotiahol macerátu k tretiemu talianskemu titulu ako druhý najviac bodujúca hráč prestížne Séria A, rok predtým bol vyhlásený najlepším smečiar Svetovej ligy a najlepšie podávajúcim hráčom Eura.

Ocenenie však nezbieral ako otec v Rusku, ale s talianskou reprezentáciou. Po rodičoch má síce ruskú národnosť, narodil sa však pred 26 rokmi na Apeninskom bet365 bonus polostrove počas otcovho angažmán v tíme Pallavolo Spoleto.

Do krajiny predkov sa vrátil ako Talian

Jeho letný prestup do dynama je tak možné brať ako návrat do vlasti svojich predkov. “Bude to pre mňa dobrodružstvo.A som rád, že uvidím častejšie svojich rodičov, “pripomenul, že tí sa medzitým presťahovali späť do Petrohradu.

Symbolické tiež je, že pred týždňom sa jeho žene Ashling v Moskve narodil syn Saša. “Je to najintenzívnejšia rok môjho života,” vyznal sa Zajcev v lete.

Jeho prestup do Dynama bol v Sérii A udalostí číslo jedna. Súťaž prišla o jednu zo svojich marketingových tvárí. Zajcev priťahoval pozornosť nielen svojimi nekompromisnými údery, ale aj emóciami na palubovke, extravagantnými účesmi a náušnicami.

Lenže presun na východ kontinentu mu zatiaľ športové šťastie nepriniesol.Na septembrovom majstrovstvách sveta v Poľsku si poranil členok a ešte sa nedostal do vrcholnej formy.

“Nie je s tímom úplne zohraný,” upozornil libero Zlína Přemysl Obdržálek, ktorý ako hrajúci tréner hru Dynama starostlivo naštudoval. “V jednom zápase mu nahrávač dal za tri sety loptu toľkokrát čo druhému Univerzal za jeden.”

Či tak alebo tak, Volejbal fanúšikovia v Zlíne sa majú dnes načo tešiť.

zdroj: http://www.bg.top10-bookies.com/fifa-uhradila-fai-po-hadzanej-thierry-henry-tvrdi-john-delaney/