Skvelá Lucka! Šafářová zdolala Španielka, je v semifinále French Open

Lucie Šafářová porazila vo štvrťfinále Roland Garros španielskou tenistku Garbiñe Muguruzaová 7: 6, 6: 3 a zahrá si o postup do finále druhého grandslamového turnaja roka. Tam ju čaká Srbka Ivanovičová.

Dvadsaťosemročná Šafářová má vďaka výhre istotu, že sa prvýkrát dostane do svetovej desiatky rebríčka WTA. Na grandslamu sa medzi najlepšie štvoricu dostala druhýkrát v kariére, prvýkrát to dokázala minulý rok na tráve vo Wimbledone.

“Som nadšená!

Nedokážem popísať svoje pocity. Páni, som tu prvýkrát v semifinále. Je to ohromujúce!” žiarila Šafářová v rozhovore na dvorci a smerom k zápasu s Ivanovičová len dodala: “Bude to napínavé. Som pripravená.”

Deň po výhre nad obhajkyňa titulu Ruskou Mariou Šarapovovou dokázala Šafářová znovu hrať výborne.V dlhších výmenách od základnej čiary na kurte Suzanne Lenglenové sa dobre pohybovala, príliš nekazila a dokázala aj zakončiť.

V prvej sade Češka odvracala len jeden brejkbal, ale ani ona sa pri podaní súperky nepresadila, hoci mala šesť možností na brejk. Štyri prišli za stavu 4: 4, no set získala až v skrátenej hre. Pred Roland Garros tento Bet365-Bonus ihneď po registrácii rok Šafářová vyhrala len šesť tie-breakov a 13 prehrala, ale v Paríži už získala piaty v rade. Proti Muguruzaové v ňom vytiahla svoje najlepšie údery v sete – dve výmeny zakončila bekhendy po lajne a tajbrejk získala 7: 3.

V druhom sete viedla Šafářová po brejku čistou hrou 2: 0, ale potom Muguruzaová, minuloročná premožiteľka Sereny Williamsovej v Paríži, začala riskovať a zrovnala na 2: 2.Ďalšie brejkbal na 2: 3 Šafářová odvrátila a potom už mierila za postupom. V druhom sete urobila len šesť chýb a zápas uzavrela pri prvom mečbalu svojím dvadsiatym ôsmym víťazným úderom v dueli. Zvíťazila za hodinu a třiapadesát minút a na túra doteraz nestratila set.

S Ivanovičová, bývalou svetovou jednotkou a víťazkou Roland Garros z pred siedmich rokov, sa Šafářová stretla osemkrát a päťkrát vyhrala. V Paríži sa stretli dvakrát – v roku 2008 vyhrala cestou za titulom Ivanovičová, vlani uspela Šafářová.

Šafářová je posledný českú zástupkyňou vo dvojhre na Roland Garros.Svetové štvorky Petra Kvitová aj Tomáš Berdych vypadli v osemfinále.

Štvorhra – štvrťfinále:
Dellacquaová, Švedovová (12-Austr./Kaz.) – Krajiceková, Strýcová (13-Niz./ČR) 6: 3, 7: 5.