Proč-je to často role otce ve výchově dcery

Proč-je to často role otce ve výchově dcery nemají přikládají zvláštní význam. Jednou dítě ženského pohlaví, a jeho výchovou by se měla zabývat máma. Nicméně otec hraje v životě dívek není menší roli, než matka. Od mužů je závislá nejen celkový vývoj , ale a její schopnost komunikovat s mužským pohlavím v budoucnu. A to je jen malá část toho, že otec je prostě povinen dát svou dceru.

Ale často se v praxi lze setkat s tím, že otcové projevují zájem na výchově dcery, protože jednoduše nevědí, jak na to. Chceme dát je několik tipů, které jim pomohou vzít pravý kurz a nasměrují na správné cestě v řešení tohoto otázky.

Účast na výchově by měla být rovná. Mnoho mužů se jednat o nějaké : znovu se narodila dcera — znamená, že její výchovou plně by se měla zabývat žena (údajně by se dítě obojího pohlaví, a ničemu, aby naslouchání otec ji neučí). Jistě, hlavní část znalostí musí být přenesen dcery od matky. To a pravidel chování, a základy hygieny a se základy použití make-up, a mnohem, mnohem více. Ale to vůbec neznamená, že otec může zcela zapomenout na výchově nechat plně v rukou ženy. Právě v procesu vzájemných vztahů s otcem, dívka se učí navazovat kontakt s opačným pohlavím, ale samotné chování otce, jeho význam pro svou dceru slouží pro ni jakousi “ideální”, podle níž se v budoucnu bude hodnotit chování mužů. Proto je při výchově , určitě je důležité jak roli matky, tak roli otce.

Otec by měl zaujmout “spravedlivého otce”. U mužů se obvykle vyrábí dva modely chování s dcerami. První — jedná se o komplexní oddávat : otec udělá pro své drobky vše, co jí sám bude potřebovat. Ale postupem času, když si uvědomí svou moc nad papežem, dívka, s největší pravděpodobností, začne letos využívat. Samozřejmě, k ničemu dobrému chování nepovede. Druhý model chování — to je “přísný táta”, vyžaduje plné a bezpodmínečné poslušnosti. Přesně těmito otci matky a vyděsit děti (“Teď přijde táta, on tě potrestá”). V tomto případě se dítě pohybuje pouze strach. Takže je nejlépe zaujímat neutrální postoj (“spravedlivý táta”). To je, když je třeba — , vysvětlit, co je špatně, když je potřeba pochválit.

Musíte line up s dcerou vztah důvěryhodnosti. Dcera by měla být jisti, že v každém okamžiku může přijít k tatínkovi, sdílet problémy, požádat o radu, a že její otec určitě naslouchat. Ze strachu, že máma (tak jak je vlastní některým ženám) začne zbytečně dramatizovat, dívky se rozhodnou požádat o pomoc právě k otcům. A aby moje dcera byla jistá, že rozhovor zůstane mezi ní a tátou, budovat vztah důvěry s ní je třeba z malých let: není třeba odepřít dítěti pozornost, s odkazem na zaměstnanost, smát se nad nehodami; je třeba radovat se z jeho úspěchů, prožít spolu s ním — to vše umožní, aby si zasloužil brzké umístění .

Hrajte si s dcerou! Většina hry se zdají být otci “není mužský”: panenky, nádobí, kočárky, oblečky, malé korálky a korálky jsou považovány za papežem jako “holčičí zábavu”. No jako dospělý muž může v tomto podílet?! Rozpaky, neochota projevit slabost nutí otce, aby se vzdal, od her s dcerou. Ale v tomto, ve skutečnosti, není nic špatného. Je třeba vyhodit z hlavy všechny tyto stereotypy, názory ze strany stud. Jo a nemusí se vždy hrát s dcerou je to v “holčičí” hry, protože kromě nich existuje ještě spousta zábavy (kostky, mozaika, puzzle, kreslení, atd.). dům pro své panenky, sestavte z konstruktoru žirafa, naučit ji, jak hrát šachy. Hlavní věc — ne odmítnout ve hře.

Naučte se pečovat o své holčička. Docela často otcové, řazení na ženy “ženské” povinnosti péče o dcery, pak zůstávají jako rukojmí nedostatku znalostí a dovedností. Účesy, manikúra, móda, oblečení — v tom všem se muži vyznají slabě. Nakonec, když dcera začne něco vyprávět o zajímavé jeho “ženských” věcech, otec směle pošle jí k matce. Ale vždyť to není nutné ponořit se do tohoto světa s hlavou — je to dost znát základní minimum. V opačném případě, dívky mohou nabýt nesprávný dojem, že k otci nesmyslné přistupovat, mluvit, ptát se. Uvádíme na příklad banální situaci: máma šla na služební cestu, otec zůstal doma s dcerou. To vyžaduje základní znalosti o tom, jak jí sliny, za co na sebe, jak se šamponem umýt si vlasy, a tak sp, Takže není nic špatného na tom, aby se alespoň trochu zběhlý ve všech těchto “ženských” (mimochodem, to může způsobit hrdost u dcery, protože takové to “pokročilé” papeže).

Doporučit stránku: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou viz odkaz a velmi dobrá kvalita – koupit více a levná koupit více