Peter Rabbit – Príbeh nejzlobivějšími Boy in Town

Opýtajte sa kohokoľvek menovať charakter Beatrix Potter a je pravdepodobné, že budú hovoriť Peter Rabbit. Deti ho milujú, pravdepodobne preto, že je to jeden z nájdeme medzi svojimi postavami a je vždy museli dobrodružstvo.

Beatrix Potterová vzala inšpiráciu pre milované zajačika z vlastného spoločenských zvierat králikov, Peter Piper. Vytvorila celú rodinu okolo neho, a Peter, teraz chodí vzpriamene a športové malú modrú bundu, žije v králičie nory so svojimi tromi sestrami, Flopsy, mops a bavlny chvosta. Ich matka, pani Josephine Králik, je stále veľmi zaneprázdnený, beží obchod a pozeral sa po svojom náročnom potomkov.

Peter Rabbit sa prvýkrát objavil v roku 1902 v The Tale of Peter Rabbit, neuposlúchnutie rozkazu jeho matky a plížiť sa do pána McGregor záhrade. Kým pán McGregor škriabe preč s jeho motykou, Peter vojde do krásnej kapusty, ako ho pán McGregor všimne. Hoci Peter podarí dostať preč, stráca svoje topánky a bundu. Po návrate do králičej nory, Petrova matka ho zabalí do postele s dávkou upokojujúce harmančekový čaj.

Príbeh králika Petra bol tak populárny, že vystupoval v piatich viac Beatrix Potterovej kníh v priebehu nasledujúcich desiatich rokov. Jedným z nich bol Príbeh Benjamina Bunny, ktorý je Petrov bratranec. Benjamin vezme Petera späť na pána McGregor záhrady získať stratenú bundu a topánky. Tentoraz zhromažďovanie cibule podniknúť, aby Petrova matka, dva králiky sú chytení pán McGregor je mačka a Benjamin otca musí prísť na pomoc.

Peter vykupuje sa v príbehu pána Tod, kedy sa Benjamin deti unesená Tommy Brock, notoricky známy jazvece. Peter pomáha Benjamin naháňať Brock, ktorý sa skrýva v dome pána Tod, líška. Keď pán Tod nájde Tommy Brock spí vo svojej posteli a obaja dostať sa do bitky, Benjamin a Petr rýchlo zachrániť deti.

V príbehu pani Tiggy-Winkle, ježko přadlence, Peter a Benjamin zdvojnásobiť znovu, tentoraz robiť portrétu vonkajšie okolnosti ako dvaja z jej zákazníkov. O štyri roky neskôr v roku 1909 sú znázornené v kresbe pre The Tale of zázvorom a Pickles, spolu s niektorými z ďalších populárnych charakterov Beatrix Potterovej.

Za tie roky, Beatrix Potter merchandising sa stal veľký biznis, ktorý ponúka všetko od jedla a bábiky do stolných hier a tapety. Jej postavy boli prinesené k životu v kreslenom seriáli BBC a tiež prostredníctvom Príbehy Beatrix Potterovej, baletné film vyrábaný od roku 1971. Dokonca aj život svojho tvorcu neunikla veľkú obrazovku, ako Beatrix ‘vlastný príbeh bolo povedané skrze 2006 film Miss Potter.