Hádzanári Kasal: Dva roky v Barcelone mi otvorili oči

Keď ho minulý týždeň vo francúzskom Chambéry stretol jeden z najlepších hádzanárov sveta Nikola Karabatic, obdivne prehodil, že je snáď ešte väčší ako pred prázdninami.

Nie. Michal Kasal meria stále úctyhodných 207 centimetrov. Odchovanec Nového Veselí však za dva roky v FC Barcelone napriek tomu vyrástol – hádzanárske. Veď sa učil vedľa takých kapacít, ako sú Karabatic alebo macedónsky bomber Kiril Lazarov, proti ktorým sa s českou stavky online reprezentáciou postavil v kvalifikačnom dvojboji o postup na Euro.

“Tie dva roky v Barcelone mi dali veľmi veľa. Otvorili mi oči. Vidím hru v útoku inak, viem, kedy a kam si nabehnúť, vystreliť.Všetci – hráči i tréneri – mi v tom pomáhali, “hovorí Kasal, ktorého Barcelona kúpila pred dvoma rokmi zo Zubří ako osemnásťročný nevybrúsený talent.

Rodák z Nového Mesta na Morave odohral prvý rok za béčko, v druhom si pripísal prvé štarty za A-tím v Asobal lige, lenže stabilné miesto v nabitom kádri nezískal. Aj preto mu Katalánci ponúkli hosťovanie v zahraničí a Kasal od leta pôsobí v slovinskom tíme Celje Laško.

“Mohol som zostať. Ďalej by som

trénoval s mužstvom, ale bol by som len do počtu alebo hral bet365 stavky nižšiu súťaž v Španielsku, “vysvetľuje Kasal, prečo sa presunul na Balkán.

Blonďavý dlháň mohol zamieriť aj do francúzskeho Aix-en-Provence, Celje však bolo jasnou voľbou. Laško je hádzanárskym pojmom nielen v Slovinsku.Víťaz Ligy majstrov pred desiatimi rokmi dáva šancu mladým, ktorí sa zoceľujú v najťažšej klubovej súťaži planéty.

“Vo slovinskej lige hrám 25 minút, striedam sa s jednou spojkou. V Lige majstrov moc priestoru nedostávam, ale zápas od zápasu sa to lepšie, “líči Kasal, ktorý spoznáva inú mentalitu. “Je to niečo iné ako pokojní Španieli. Ale som tam spokojný. ”

Kasal teraz hrá o svoju hádzanársku budúcnosť. Barcelona si ho môže po roku stiahnuť späť, za dva roky mu buď predĺži zmluvu, alebo ho predá. “Chcel by som sa vrátiť,” nezastiera Kasal.

Jeho najbližším cieľom je januárové majstrovstvá sveta v Katare. “Dúfam, že to vyjde.Hlavne zostať zdravý a stále hrať, “želá si Kasal, s ktorým nová trénerská dvojica bet365 live reprezentácia Kubeš – Filip vo svojich plánoch zatiaľ počíta.

dvojmetrovej a viac ako metrák ťažká spojka sa vždy hodí. Ale nie vždy to tak bolo. “Keď som prišiel do Barcelony, vážil som 90 kíl. Päťkrát týždenne som chodil do posilňovne a teraz mám 101. ”

Možno preto sa Karabatic zdal väčší.

zdroj: http://stavkari.com/paralympijska-nadejna-carly-tait-moja-zachranna-lanovka-je-odvezena/