Bývalý prezident IAAF připouští žádá Rusko o 1,5 m € za politické kampani

První IAAF prezident Lamine Diack přiznal na policii, že on žádal Rusko za € 1,5 m provozovat politickou kampaň v rodném Senegalu, podle francouzského deníku Le Monde.

Francouzský národní úřad pro finanční stíhání vyšetřuje Diack, který odstoupil jako IAAF prezident v srpnu, kdy on byl následován Sebastian Coe.

policie tvrdí, že je podezřelý z přijetí peněz zakrýt pozitivní drogových testů ruských sportovců.

Le Monde tvrdí, že získal přepisy Diack rozhovorů s policií, ve kterém připouští, že mluvil s bývalým Ruské federace atletiky IAAF prezidenta a pokladníka Valentin Balakhnichev asi potřebovat peníze.Diack chtěl financovat opozici proti Senegalu tehdejší prezident Abdoulaye Wade.Heads z rusada krok dolů v důsledku IAAF suspenze Čtěte více

Přepis uvádí Le Monde řekl: „Řekl jsem mu, že se vyhraje volby, jsem potřeboval asi 1,5 milionu EUR. Řekl mi: ‚Pokusíme se ho, žádný problém najít‘

„V té době tam bylo tyto problémy se pozastavují ruským sportovcům několik měsíců před mistrovství světa v Rusku. Došli jsme k dohodě. Rusko zaplaceno.Balakhnichev organizoval vše. “

Balakhnichev popřel Le Monde, že měl takový rozhovor s Diackem.

Komise pro etiku IAAF v pátek uzavřela třídenní slyšení Balakhnichev, Diackův syn Papa Massata Diack, bývalý antidopingový ředitel IAAF Gabriel Dollé a bývalý hlavní trenér ruské federace pro sportovce na dálku Alexej Melnikov. Úředníci čelili disciplinárním slyšením za obvinění, Dopingových trestných činů.Všichni čtyři jsou obviněni z Bet365-Čtěte více různých porušování IAAF se etickým kodexem a mohla čelit životnost zákazy s rozhodnutím očekávaným začátkem ledna.

IAAF Poplatky zahrnují ruský běžec Lilija Šobuchovová, bývalý marathon vítěz London, který se obrátil informátor pro Světová antidopingová agentura tento rok, a peníze, které zaplatil, aby její dopingové porušování zakrýt.

Podle svědectví jí dal, Shobukhova zaplatil více než $ 600,000 (£ 435.000) pro porušení bude krytá tak, aby nebyla pozastavena.

The IAAF zakázala Rusko z mezinárodní soutěže po zprávě WADA je nezávislá komise, vedené Dick Pound, který je vzhledem Bet365-Podrobnosti k uvolnění druhé části svých zjištěních dne 14. lednem.

sázky na Bet365