Angažovaný Sacramento starosta Kevin Johnson: Nebudem usilovať o znovuzvolenie

Kevin Johnson, bývalý NBA hviezda, ktorý bol prenasledovaný obnovených obvinenia zo sexuálneho zneužívania v roku 1990, potvrdzuje, že sa nebude usilovať o tretí termín ako Sacramento je starosta.

“Bolo to neuveriteľne ťažké voľba, ale ten, ktorý sa cítim dôveru, “povedal Johnson vo svojom vyhlásení. “Ako som si istý, že tam bude veľa špekulácie o tom, dovoľte mi povedať, že aktívne Neodídem na ďalšiu konkrétnu prácu alebo pozíciu. Aj keď existuje veľa zaujímavé príležitosti tam (a ja som nadšený, že im preskúmať) Úprimne neviem, čo bude ďalej pre mňa. “

Johnson čelí obnovenú mediálne kontrolu v posledných týždňoch cez dvoj- desať rokov starý prípad, v ktorom dospievajúce dievča ho obvinila zo sexuálneho zneužívania.V roku 1996, Amanda Koba obvinil Johnsona, ktorý sa blíži koniec jeho NBA kariéry s sĺnk, aby ju obťažovať pri jeho Phoenix doma. Policajné oddelenie Phoenix vyšetrovaný, ale Johnson bol nikdy nabitý a Koba nikdy vystupoval.

Obvinenie bolo hlásené Sacramento Bee v roku 2008, ktorý povedal Johnson a Koba podpísal vysporiadanie dohodu o návrh v hodnote $ 230,000 v výmenou za Koba mlčanie. Ale príbeh sa vrátil minulý mesiac, kedy Deadspin publikoval sériu článkov o Koba, teraz 36 a žijú vo Virgínii.Koba opísal, čo sa s ňou stalo, a odhalil dôvod, prečo zostala pokojná po tak dlhú dobu.

“Nesmel som o tom hovoriť,” povedala Deadspin. “[Ale] som zvolil hovoriť, čo chcem, si plne vedomý následkov.”

Johnson dôsledne poprel tvrdenia.

V nadväznosti na príbeh, ESPN odložila vydanie dokumentu o snahu mestských udržať Kings v Sacramente, v ktorom Johnson uvádzal ťažko.

Johnson, troj- doba NBA All-Star, bol zvolený za starostu v roku 2008 a znovu zvolený v roku 2012. Per Sacramento Bee, jeho oznámenia prišlo v predvečer oznámenia od mestskej radkyňa Angelique Ashby, že bude kandidovať na starostu.Bee opisuje Ashby ako “kolega a blízky politický spojenec.”

“Nechám s vedomím, že mesto je v čele správnym smerom a je pripravený prijať vzrušujúce zmeny dopredu,” napísal Johnson. “A odídem s vedomím, že môj vzťah a prácu v prospech mesta zďaleka nie je u konca.”

Johnson, demokrat, bol prvýkrát zvolený za starostu v roku 2008, keď porazil úradujúci starosta Heather Fargo. On bol opätovne zvolený v roku 2012. Johnson bol prvý Sacramento domorodec byť zvolený za starostu.

Jeho podpis úspech bol vedúci opakované úsilie, aby zabránila Kings pohybujúce sa na inom mieste.Že najnovšie kampaň vyústila vo financovaní a výstavbe $ 507m arény pre centrálne Kings, ktorý je naplánovaný byť dokončený budúci októbra.

viac zde